Darmowa wiedza

Dream Team i Ty

Dream Team i Ty

Od czego należy zacząć by zbudować Dream Team?

Na co należy zwrócić uwagę budując taki zespół?

Jaką rolę odgrywa w tym zespole Lider, Przedsiębiorca?

Po co robisz, to co robisz?

czytaj dalej…

Tylko mnie zaproś do tańca …

Tylko mnie zaproś do tańca …

Różnica między różnorodnością czyli otwartością a włączeniem jest taka, że różnorodność jest zaproszona na przyjęcie ale nie włączona do wspólnego tańca

Wchodzisz na parkiet i czujesz jak rytm muzyki porywa Cię w pewną podróż. Twoje nogi prowadzą Cię raz w lewo raz w prawo. Ciało unosi się i opada. Przez kilka minut jesteś poza zasięgiem rzeczywistości. To jest moment, w którym czujesz się uskrzydlony i rozanielony. Jesteś tylko Ty, muzyka i partner. I tutaj STOP! czytaj dalej…

Kiedy rodzi się zaangażowanie pracowników do pracy

Kiedy rodzi się zaangażowanie pracowników do pracy

Nie spotkałam się z przedsiębiorcą, który nie narzekałby na brak zaangażowania pracowników do pracy. Ponieważ sama jestem pracownikiem postanowiłam bardzo mocno zgłębić ten temat. Jako osoba z umysłem wizjonera, twórczość i kreatywność jest moim chlebem powszednim. Pomysły i wizje rodzą się we mnie każdego dnia. Lubię, kiedy zleca mi się konkretną rzecz do wykonania, ponieważ wtedy czuję, że oto przede mną kolejna szansa na wykazanie moich twórczych umiejętności.

czytaj dalej…

Jak asertywność wpływa na budowanie zdrowych relacji

Jak asertywność wpływa na budowanie zdrowych relacji

Kilka godzin temu usłyszałam takie słowa „nie zmusisz nikogo do tego, aby kogoś zaczął lubić”. Słysząc te słowa niemalże podskoczyłam z radości. Uwielbiam tego rodzaju konfrontacyjną postawę. Wywołuje mnie do obronienia się z pełnym szacunkiem dla obu stron. W sposób asertywny odpowiedziałam „oczywiście, że nikogo nie zmuszę do tego, by zaczął lubić kolegę z pracy. Jednak mogę pokazać na czym polega różnica między lubieniem a szanowaniem. W efekcie końcowym sama podejmiesz decyzję, że chcesz polubić tę osobę”.

czytaj dalej…

Jak słuchanie wpływa na relacje

Tydzień temu poruszyłam temat komunikacji w zespole. Kontynuując go należy wziąć pod uwagę aspekt komunikacji jakim jest słuchanie. Słuchanie jest czasami tak skomplikowane, że po wyjściu z pomieszczenia, w którym przeprowadzaliśmy poważną rozmowę nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie „o co mu chodziło. Czego on tak naprawdę chciał”.

Przyjrzyjmy się rozmowie klient – handlowiec.

czytaj dalej…

Jak komunikacja wpływa na cały zespół?

Jak komunikacja wpływa na cały zespół?

Dzisiejszy temat jest moim ulubionym zajęciem, które stosuję każdego dnia. Całe szczęście nie tylko ja, ale każdy z nas. I uwierzcie mi, uczę się jej każdego dnia i jak szewc bez butów chodzi. Tak i mi zdarza się nadal popełniać błędy. Dlatego wiem, jak ważnym aspektem naszego codziennego egzystowania jest Komunikacja, o której mowa. Komunikacja może doprowadzić do określonego celu, albo do zamkniętej drogi. Może również wywołać po drodze niepotrzebne konflikty, stłuczki, rany, złamania i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji. Może szybko, sprawnie i skutecznie załatwić sprawę i obrać następny temat.

czytaj dalej…

Jak uwierzyć w siebie?

Jak uwierzyć w siebie?

Opowieść o Pięknej, Brzyduli i Wędrowcu

Na początku padło słowo „Jaka ona piękna. Załóżcie jej na dłoń kokardkę czerwoną, by nikt nie rzucił na nią uroku”. Zachwyt Piękną nie miał końca. Mijał dzień za dniem, Piękna rosła wraz ze swoim pięknem i poczuciem wyjątkowości. Za każdym razem, gdy patrzyła w lustro, powtarzała słowa „jaka ja piękna jestem”. W ten sposób jej dzień stawał się idealistyczny wyjątkowy, pełen wrażeń i mocy. Karmiąc się swym pięknem wydawała owoce nadludzkiej mocy i siły. Wierzyła, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Jej wiara przewyższała wszelkie realne możliwości. Była tak realna i namacalna, że nic nie było w stanie zaszkodzić jej wykonaniu. Kiedy Piękna podrosła na tyle, by spojrzeć na siebie oczami uczciwości,  spojrzała ponownie w lustro i powiedziała „naprawdę jestem piękna” i dzięki tej wierze zaczęła lśnić jak diament. Podejmowała kolejne wyzwania.

czytaj dalej…

Martwy punkt – czy relacje mają wpływ na sprzedaż w firmie

Martwy punkt – czy relacje mają wpływ na sprzedaż w firmie

Pewnie gdybym zatytułowała swój artykuł „jak zwiększyć sprzedaż w firmie”, zaciekawiłabym masę odbiorców i tłum chętnych zechciałby przeczytać i od razu skonsumować tzw. złotą pigułkę. Jednak aż tak dobrze nie będzie. Za to będzie jeszcze lepiej, ponieważ poprowadzę Cię ścieżką, której końcem jest odpowiedź na nasze nurtujące nas pytanie.

Zatem zapraszam Cię do wspólnej wędrówki.

czytaj dalej…

10 sposobów na nową wersję siebie

10 sposobów na nową wersję siebie

 Dzisiejszy artykuł będzie różnił się od poprzednich nie tyle treścią ile jej przekazem. Do tej pory udzielałam porad i udostępniałam ćwiczenia. Dzisiaj nie chcę doradzać. Dla odmiany, chcę przekazać, jakie poczyniłam kroki, by stać się lepszą wersją mnie samej. Jeśli uznasz te rzeczy za wartościowe, zawsze możesz wdrożyć je w swoje życie i sprawiać, że świat stanie się lepszy i Bóg poczuje się radośniejszy widząc jak Jego dzieci przynoszą niebo na ziemię.

Tak więc zaczynamy. czytaj dalej…

Archiwum