Darmowa wiedza dla biznesu

Dream Team i Ty

Dream Team i Ty

Od czego należy zacząć by zbudować Dream Team?

Na co należy zwrócić uwagę budując taki zespół?

Jaką rolę odgrywa w tym zespole Lider, Przedsiębiorca?

Po co robisz, to co robisz?

czytaj dalej…

Tylko mnie zaproś do tańca …

Tylko mnie zaproś do tańca …

Różnica między różnorodnością czyli otwartością a włączeniem jest taka, że różnorodność jest zaproszona na przyjęcie ale nie włączona do wspólnego tańca

Wchodzisz na parkiet i czujesz jak rytm muzyki porywa Cię w pewną podróż. Twoje nogi prowadzą Cię raz w lewo raz w prawo. Ciało unosi się i opada. Przez kilka minut jesteś poza zasięgiem rzeczywistości. To jest moment, w którym czujesz się uskrzydlony i rozanielony. Jesteś tylko Ty, muzyka i partner. I tutaj STOP! czytaj dalej…

Kiedy rodzi się zaangażowanie pracowników do pracy

Kiedy rodzi się zaangażowanie pracowników do pracy

Nie spotkałam się z przedsiębiorcą, który nie narzekałby na brak zaangażowania pracowników do pracy. Ponieważ sama jestem pracownikiem postanowiłam bardzo mocno zgłębić ten temat. Jako osoba z umysłem wizjonera, twórczość i kreatywność jest moim chlebem powszednim. Pomysły i wizje rodzą się we mnie każdego dnia. Lubię, kiedy zleca mi się konkretną rzecz do wykonania, ponieważ wtedy czuję, że oto przede mną kolejna szansa na wykazanie moich twórczych umiejętności.

czytaj dalej…

Jak asertywność wpływa na budowanie zdrowych relacji

Jak asertywność wpływa na budowanie zdrowych relacji

Kilka godzin temu usłyszałam takie słowa „nie zmusisz nikogo do tego, aby kogoś zaczął lubić”. Słysząc te słowa niemalże podskoczyłam z radości. Uwielbiam tego rodzaju konfrontacyjną postawę. Wywołuje mnie do obronienia się z pełnym szacunkiem dla obu stron. W sposób asertywny odpowiedziałam „oczywiście, że nikogo nie zmuszę do tego, by zaczął lubić kolegę z pracy. Jednak mogę pokazać na czym polega różnica między lubieniem a szanowaniem. W efekcie końcowym sama podejmiesz decyzję, że chcesz polubić tę osobę”.

czytaj dalej…

Jak słuchanie wpływa na relacje

Tydzień temu poruszyłam temat komunikacji w zespole. Kontynuując go należy wziąć pod uwagę aspekt komunikacji jakim jest słuchanie. Słuchanie jest czasami tak skomplikowane, że po wyjściu z pomieszczenia, w którym przeprowadzaliśmy poważną rozmowę nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie „o co mu chodziło. Czego on tak naprawdę chciał”.

Przyjrzyjmy się rozmowie klient – handlowiec.

czytaj dalej…

Jak komunikacja wpływa na cały zespół?

Jak komunikacja wpływa na cały zespół?

Dzisiejszy temat jest moim ulubionym zajęciem, które stosuję każdego dnia. Całe szczęście nie tylko ja, ale każdy z nas. I uwierzcie mi, uczę się jej każdego dnia i jak szewc bez butów chodzi. Tak i mi zdarza się nadal popełniać błędy. Dlatego wiem, jak ważnym aspektem naszego codziennego egzystowania jest Komunikacja, o której mowa. Komunikacja może doprowadzić do określonego celu, albo do zamkniętej drogi. Może również wywołać po drodze niepotrzebne konflikty, stłuczki, rany, złamania i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji. Może szybko, sprawnie i skutecznie załatwić sprawę i obrać następny temat.

czytaj dalej…

Martwy punkt – czy relacje mają wpływ na sprzedaż w firmie

Martwy punkt – czy relacje mają wpływ na sprzedaż w firmie

Pewnie gdybym zatytułowała swój artykuł „jak zwiększyć sprzedaż w firmie”, zaciekawiłabym masę odbiorców i tłum chętnych zechciałby przeczytać i od razu skonsumować tzw. złotą pigułkę. Jednak aż tak dobrze nie będzie. Za to będzie jeszcze lepiej, ponieważ poprowadzę Cię ścieżką, której końcem jest odpowiedź na nasze nurtujące nas pytanie.

Zatem zapraszam Cię do wspólnej wędrówki.

czytaj dalej…

Z serii Budowania zdrowych relacji

Z serii Budowania zdrowych relacji

Z serii Budowania Zdrowych Relacji 

Niezależność – Zaangażowanie w partnerstwie 

 

Całe życie uczymy się i rozwijamy swoje zainteresowania. Niektórzy uważają, że rozpoznali  swój dar i wykorzystują go maksymalnie. Niektórzy niestety poszukują go całe życie, zastanawiając się w czym są najlepsi. Inni pytają o to swoich znajomych, czy dostają satysfakcjonującą odpowiedź?

Ze mną było podobnie, szukałam długie lata swojego daru… Uwielbiam śpiewać, tańczyć, grać na różnych instrumentach, uwielbiam pisać projekty, uwielbiam organizować eventy, uwielbiam prowadzić zajęcia z dziećmi i dorosłymi, uwielbiam robić masę innych rzeczy, ale najbardziej ze wszystkiego uwielbiam być wśród ludzi, dawać im radość z obcowania ze mną, dzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą, jeśli trzeba podnosić na duchu. Czyli uwielbiam budować z ludźmi relacje. To jest mój ponadnaturalny dar. Jeśli go posiadasz to masz klucz do sukcesu. Jeśli go nie posiadasz – możesz go wyćwiczyć.

czytaj dalej…

Skąd czerpię energię

Skąd czerpię energię

Jaki jestem? 

Szybki czy wolny. Odważny czy wstydliwy. Spokojny czy wybuchowy. Przebaczający czy nienawidzący. Pyszny czy pokorny. Wystarczający czy wybrakowany. Rozkazujący czy ugodowy. Budujący czy niszczący relacje.

Na te i wiele innych pytań w kontekście naszego Ja możemy odpowiedzieć poprzez rozpoznanie naszego charakteru, osobowości, temperamentu i poprzez owoce, które zbieramy po każdym działaniu.

Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie dlaczego jestem dokładnie taki a nie inny, co jest przyczyną mojego zachowania i dlaczego inni mi przeszkadzają.

czytaj dalej…

Archiwum